Chemický peeling

Chemický peeling

doba procedury 1 hodina

Chemický peeling je technika, při které se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Tyto kyseliny destruují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. Pleť je po ošetření zdravější a hladší.

Co chemický peeling dokáže?

  • zlepšit texturu pleti
  • sjednotit barevný tón pleti a snížit četnost hyperpigmentací
  • zmenšit póry a regulovat mazotok
  • rozzářit a projasnit pleť

Jaké problémy chemický peeling řeší?

Chemický peeling dokáže odstranit řadu problémů. Jedná se zejména o zlepšení textury pleti, která je po ošetření rozzářená a projasněná. Zjemňuje se také její struktura, zvláště pokud je pleť zasažena množstvím jemných vrásek a nerovností, dochází k jejich viditelné redukci.

Chemický peeling je také velice účinný u léčby akné, kdy dokáže výrazně zmírnit jeho projevy. AHA kyseliny totiž nejen odstraňují odumírající buňky, ale působí také antibakteriálně. Současně stahují rozšířené póry a regulují nadměrný mazotok.

Úspěšně lze také chemický peeling použít na sjednocení barevného tónu pleti či k zesvětlení nadměrných pigmentací.

Průběh chemického peelingu

Chemický peeling je nebolestivý a nevyžaduje znecitlivění. Lékař podle typu pleti a problému vybere konkrétní peelingový přípravek. Potom na očištěnou pokožku nanese vrstvu AHA kyselin, které nechá po určitou dobu působit. Následně působící látku odstraní a pleť opatrně osuší. Aby chemický peeling přinesl co nejlepší efekt, provádí se ošetření v sérii několika sezení.

Po chemickém peelingu

Chemický peeling nevyžaduje žádný zvláštní režim po ošetření. Pokožka může být lehce zarudlá a začne se jemně olupovat. Po dobu této regenerace je nutné vyhnout se slunečnímu záření a užívat krémy s vysokým ochranným UV faktorem. Důležité je také vyhnout se sálavému teplu v soláriu nebo sauně. Podle doporučení dermatologa je důležité aplikovat na pleť zklidňující a regenerační přípravky.

Kontraindikace chemického peelingu

Chemický peeling je zcela bezpečnou a léty prověřenou metodou. Přesto je několik kontraindikací, kdy jej není možné použít. Jedná se o těhotenství a kojení, alergie na některou z látek obsažených v přípravku, akutní kožní infekce či ekzém v místě ošetřované oblasti, celková akutní viróza nebo bakteriální infekce. Chemický peeling by se měl odložit také v případě, že jste v posledních šesti měsících prodělali operaci v obličeji.